מה אומרת רשות החשמל לגבי הסדרת ייצור חשמל סולארי?

חברת החשמל, השיקה קמפיין בשיתוף של משרד האנרגיה, אשר פונה לקהל הרחב של בעלי הגגות, על מנת לעודד הקמת מתקנים סולאריים לייצור חשמל מאנרגיה טבעית של השמש. היעד הינו 10% ייצור אנרגיה ממקורות מתחדשים לשנה זו{2020}. הבעיה היא היעדר המודעות בקרב בעלי הגגות הפרטיים, המסחריים והתעשייתיים שאינם מודעים לאפשרות להפוך ליצרני חשמל ולכן, הקמפיין של רשות החשמל פונה לקהל יעד זה.

מהפכת הגגות, מתאפשרת כתוצאה מירידת המחיר של הפאנלים הסולאריים בעשרות אחוזים, שזה בהחלט יתרון כלכלי של מערכות סולאריות, גם כאשר מדובר על גגות קטנים. ישנם גם גופים פיננסיים גדולים, אשר מציעים מימון מלא להקמת מתקנים פוטו וולטאיים , אשר מנגישים גם למגזר העסקי וגם לאזרח הקטן, את האפשרות לחסוך בחשמל ולייצר אנרגיה סולארית. למעשה האנרגיה הסולארית בישראל שטופת השמש, הינה מקור בלתי נדלה של אנרגיה מתחדשת וחלופית. מתקנים אלה שמייצרים את האנרגיה הסולארית, ממירים את הקרינה האלקטרומגנטית, אשר מגיעה מהשמש לאנרגיה תרמית או לחשמל.

מערכות סולאריות מסחריות – הצעד המשתלם ביותר לתעשיינים ובעלי עסקים

הפקת אנרגיה, הינה כה חיונית להתפתחותה הכלכלית של ישראל, אם מבחינת ייצור עצמי של דלק, עוקבי שמש, מכונות אידוי, מכונות לתעשייה, לכלי תחבורה שתפסו תאוצה בשנים האחרונות ואפילו ללוויינים, אשר משמשים לתעשייה וצבא. שימוש במשאבים טבעיים, מוריד את התלות במדינות אחרות מה שלא רק חוסך לנו במשאבים, כי אם מחזק את עצמאותנו וכוחנו מול הסביבה העולמית. כאשר מדובר במפעל תעשייתי, הסכום של הוצאות באנרגיית חשמל המגיעה מחברת החשמל, הינו עצום. החיסכון הוא בלתי יתואר. כאשר מתחילים עם צעד מושכל של התקנת מערכות סולאריות מסחריות. ישראל, הינה אחת מהמדינות אשר מקדמת את נושא איכות הסביבה.
היום, כל גג שהוא מעל ל-50 מ"ר, יוכל להשתמש במערכות אנרגיה סולארית. את ההליכים הללו, יש להתחיל מול חברת החשמל, כאשר תבקשו כמה אישורים להתחלת תכנית למערכת סולארית. לאחר מכן, יש לבקש אישורי בנייה מהרשות המקומית. כאשר תסדירו את האישורים הדרושים, יש למצוא חברה איכותית, מקצועית ובעלת ניסיון וותק רב בתחום התקנת מערכות סולאריות, כמו חברת GREENTOPS המעניקה  למעלה מ-11 פתרונות לאנרגיה סולארית. לאחר הצגת התכנית, תוכלו להציג אותה לעירייה ולחברת החשמל. לאחר האישורים, החברה שעימה בחרתם להתקין את המערכת הסולארית, תספק עבורכם את הפאנלים הסולאריים אשר מיובאים מסין או מגרמניה.
הגיע הזמן ליצור אנרגיה וכסף מהשמש!
תחום איכות הסביבה, עוסק ביחסי גומלין, אשר מתקיימים באופן תמידי בין בני האדם לטבע ולסביבה הטבעית שלהם. גם בעלי מקצוע, מספקים מידע ופתרונות רבים לנושא של איכות הסביבה. בשנת 2008, רשות החשמל, החליטה להסדיר את תחום החשמל באמצעות תאים פוטו וולטאים קטנים והכוונה היא, למערכות סולאריות. לצרכני החשמל ועלי מערכות סולאריות בהספק רב של 50 קילוואט, אשר משתמשים בחשמל לצריכה עצמית, המחיר לקוט"ש {קילוואט לשעה} לבעלי מתקנים לייצור אנרגיה סולארית, היה בשנת 2007- 197 אג' לעומת 201 אג' בשנת 2008.  יש לציין כי העברת חשמל מעודפים של מערכות סולאריות לרשות החשמל, ישתנה בכל שנה קלנדרית.

 

לאחרונה, ישנן פניות רבות מצד לקוחות בהחלטת רשות החשמל בדבר הסדרת ייצור החשמל לצריכה עצמית באמצעות מערכות סולאריות והעברת עודפי החשמל לרשות, תמורת תשלום שבהחלט נחשב כאטרקטיבי. ישראל, נחשבת לאחת המדינות המתקדמות בפיתוח אנרגיה סולארית. למרות כל זה, עדיין קיים לוקה בחסר ולכן, חברות פרטיות, החלו לפתח יותר את הנושא.

 

אג'נדה ירוקה יותר לטובת כולנו

כאמור, כל העת צצים מחקרים חדשים בכל הקשור לפיתוח של נושא מערכות סולאריות. בשנת 2011, הומצאה המצאה ע"י חברה ישראלית בתחום הסולארי,  כשאר הוצגה בתערוכה בינלאומית בגרמניה ובלטה מתוך שאר 50 ההמצאות החדשות בתחום הסולארי. בגלל שמחיר הדלק והחשמל נמצא בעלייה מתמדת, קשה למדינות רבות , כשאר ישראל הינה אחת ממדינות אלה, להשקיע בתחום של אנרגיה סולארית.

יחד עם זאת, מפעלים רבים משקיעים במערכות אלה, אם על גבי גגות המפעלים על מנת לתעל את האנרגיה. המטרה היא ברורה –  להתחיל להפיק רווחים מייצור אנרגיה סולארית ולהפוך למפעל או עסק המחזיק באג'נדה  ירוקה יותר.

רפורמת המיסוי הירוק והקשר שלה לאנרגיה סולארית

במסגרת רפורמת המיסוי הירוק, משרד האוצר, נרתם לפרויקט של האנרגיה הסולארית כאשר הכריז, על פטור ממס הכנסה על מכירת חשמל המיוצר במתקנים סולאריים, כאשר הפטור יהיה בהיקף של עד 18,000 ש"ח לשנה. הפטור ממס, מותנה על מתקן שההספק שלו, יעמוד עד  ק קילוואט. מדובר כמובן על פטור ממס לצרכי משק בית ולא עבור בתי עסק או תעשייה. גם מבחינת היתרים להקמת מתקן סולארי לייצור אנרגיה, תהיינה הקלות משמעותיות. התעריפים המשתלמים שמבטיחה רשות החשמל ליצרני החשמל, תקפים ל-25 שנה ונחלקים לשלוש קבוצות: הראשונה עבור מתקנים אשר גודלם עד 15 קילוואט  והתעריף יהיה 48 אג' על כל קוט"ש מיוצר ועבור מתקנים שגודלם נע בין 15קילוואט מותקן ל-100 קילוואט מותקן {1000 לשטח של  מ"ר},  התעריף יהיה 45 אג'. הקבוצה השלישית הינה לגגות גדולים, כאשר התעריף נקבע באמצעות מכרז, כאשר הוא עומד על 23.3 אג' לקוט"ש. יצרן חשמל באמצעות אנרגיה סולארית, יוכל לבחור בין שתי שיטות- שימוש עצמי בחשמל המיוצר על גבי הגגות ורווח באמצעות הזרמת עודפים לרשות החשמל.

אם גם אתם מעוניינים ליצור חשמל ירוק אנרגיה סולארית, זה הזמן לפנות לחברה המובילה בתחום אשר מתמחה בייעוץ ויישום של מתקני אנרגיה סולארית או מה שנקרא בשפה המוכרת לנו יותר אנרגיה ירוקה. חברת גרין טופס, אשר מעניקה מזה 11 שנה שירותים מתקדמים בתחום האנרגיה הסולארית, החל מלקוחות פרטיים ועד ללקוחות מסחריים הזקוקים להרבה אנרגיה רציפה. בחברה דואגים לניצול מיטבי של אנרגיית השמש. הצוות המקצועי של החברה, מתכנן מערכות סולאריות בהתאם לצרכי הלקוחות. גרינטופס, יוצרת מערכות סולאריות בעלות כוח תפוקה רב והיא רשומה כקבלן רשום ברשם הקבלנים. הודות לצוות המומחים של גרינטופס, תקבלו שירות  תקלות זריז בעת הצורך ולהיות בטוחים, כי המערכת הסולארית שרכשתם מהחברה, תייצר עבורכם תפוקה מרבית. למשך שנים רבות.

 

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן