מערכת סולארית

מערכת סולארית במשרד האנרגיה וברשות החשמל נערכים לקראת יעד שסימן שר האנרגיה יובל שטייניץ לפיו היקף השימוש באנרגיה סולארית במדינת ישראל יגיע ל-25%-30% עד שנת 2030.

היעד השאפתני הגיע בעקבות המסקנה כי פיתוח שדות גז טבעי אינו מתחרה באנרגיה המתחדשת. בוועידת האנרגיה 2019, מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, הדגיש כי הרצון של מדינת ישראל לפתח את תחום האנרגיה המתחדשת מאפשר להגדיל את השימוש במערכות אנרגיה המבוססות על גז טבעי וכן על אנרגיה סולארית.

לפי אדירי, על מנת להגיע ל-30% אנרגיה מתחדשת ב-2030, יש להתחיל בהתקנת מערכות סולאריות על מבני ציבור גדולים, מה שמצריך שיתוף פעולה מבעלי מבנים וכן מצד הממשלה. מערכת סולארית מסחרית יכולה לייצר חשמל סולארי בהיקף שיספק את המבנה עצמו, וכן יאפשר למכור את עודפי החשמל הסולארי לחברת החשמל אשר תעשה בו שימוש עבור הציבור הרחב.

הסרת החסמים בדרך למערכת סולארית מסחרית

אחד המכשולים הגדולים בדרך להקמת מערכות סולאריות בקנה מידה מסחרי הוא הספק השנאים כיום; במצב הנוכחי, חשמל סולארית המופק על ידי מערכות סולאריות יכול להגיע ל-60% מהספק שנאי של חברת החשמל. מליאת רשות החשמל אישרה את הגדלת הספק השנאים של חברת החשמל, כך שהקמת מערכת סולארית מסחרית תהיה אפשרית עבור מספר גדול יותר של מבנים תעשייתיים ומבנים אחרים עם גגות המתאימים לפאנלים סולאריים מסחריים.

הודות לאישור של מליאת רשות החשמל, הגדלת השנאים תאפשר להגדיל את המקום הפנוי לאנרגיה סולארית, מה שמצריך צוות מקצועי להקמת גגות סולאריים מסחריים.

הקמת מערכת סולארית עם גרינטופס – יצרנית מספר 1 לגגות סולאריים

הקמת מערכת סולארית גדולה מהווה פרויקט שדורש תכנון הנדסי רב על מנת שניתן יהיה להגיע לניצולת מקסימלית של אנרגיית השמש. חברת גרינטופס, המתמחה בהקמת מערכות סולאריות מסחריות, הוכחה כיצרנית של מערכות סולאריות עם התפוקה הגדולה ביותר בארץ הודות לפאנלים סולאריים מתקדמים באיכות הגבוהה ביותר.

בשנת 2019, גרינטופס זכתה במכרז של רשות החשמל לפיו החברה זכאית להקין גגות סולאריים בהספק כולל של 35 מגה וואט חשמל – הספק של גגות סולאריים בשטח כולל של 350,000 מטר.

חברות אשר יקימו מערכת סולארית על שטח הגג שלהן ייהנו מחוזה של 25 שנה עם חברת החשמל לפיו יוכלו להעביר עודפי חשמל סולארי לרשות החשמל במחיר קבוע של 23.33 אגורות צמוד מדד.

הודות להחלטה של רשות החשמל להגדיל את נפח השנאים, חברות ומפעלים ברחבי הארץ יוכלו להקים מערכות סולאריות משתלמות; לפני ההחלטה, חברות רבות החליטו שלא להתקין מערכות סולאריות משום שהנפח המצומצם הפך את המערכות הללו ללא משתלמות.

לאחר ההחלטה החשובה, יותר מפעלים וחברות הכוללים שטח גגות גדול יוכלו להקים מערכת סולארית בשיתוף עם גרינטופס כדי להגיע לניצולת מקסימלית של אנרגיה סולארית, למכור את העודפים לחברת החשמל, וליהנות מאנרגיה מתחדשת על כל יתרונותיה.

לאחרונה זכתה גרינטופס במכרז של רשות החשמל שהעניק לה זכאות להקים גגות של פאנלים סולאריים עם הספק של 35 מגה וואט חשמל. כיום מתמקדת החברה בהקמת גגות סולאריים מסחריים, כך שבעלי חברות וגגות בגודל כולל של 1,000 מ"ר ומעלה יוכלו ליהנות מחשמל סולארי ולמכור את העודפים לחברת החשמל בחוזה בלעדי למשך 25 שנים.

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן