מערכת סולארית מסחרית

מערכות סולאריות מסחריות – זרם של הכנסות קבועות למשך 25 שנה

 

מערכות סולאריות מסחריות עלו לכותרות פעמים רבות בשנים האחרונות ולא בכדי – המערכות הייחודיות האלו מאפשרות לחסוך בחשמל ממקורות מתכלים ואף להניב תמורה עבור אלו שמקימים מערכת סולארית מסחרית בשטחם. עם זרם הכנסות קבוע למשך 25 שנה, חברות מסחריות עם גגות סולאריים עתידות רק להרוויח מהמערכות המתקדמות הללו שעושות מהפיכה בישראל.

מערכות סולאריות מסחריות בעולם ובישראל

פאנלים סולאריים קיימים כבר עשרות שנים על גגות של בתים בכל רחבי הארץ והעולם. הפאנלים הייחודיים הללו קולטים את אנרגיית השמש וממירים אותה לאנרגיה חשמלית המשמשת את רוב האוכלוסייה לצרכים אישיים, ובעיקר לחימום של דודי מים.

הודות להתפתחות של הטכנולוגיה הסולארית בעשרים השנים האחרונות, אותם פאנלים סולאריים ביתיים גדלו לפאנלים המשמשים לכיסוי של גגות עם שטחים נרחבים, כלומר גגות מסחריים. כיום ניתן להתקין מערכות לייצור אנרגיה מהשמש על מבנים חקלאיים, מבני תעשייה, בתי קירור, מחסנים ועוד, ועסקים רבים משקיעים בגגות מסחריים מפני שהתועלת שלהם עולה פי כמה על עלות ההתקנה שלהם.

גגות סולאריים מסחריים כאמצעי להכנסה משמעותית

המשאבים המתכלים בעולם כשמם כן הם – מתכלים; בעוד שבמשך מאות שנים האנושות הסתמכה על אנרגיה המופקת מנפט ופחם, כיום יש מעבר לאנרגיה ירוקה המנצלת משאבים שאינם מתכלים – בייחוד אנרגיית השמש. 

יותר ויותר מדינות מאמצות צעדים שונים שמטרתם עידוד ייצור אנרגיה ירוקה. למעבר לאנרגיה ירוקה יש השלכות רבות על בריאות האוכלוסייה כולה, ועל הגנה על הסביבה. ישראל, כמדינות רבות ברחבי העולם, הצהירה כמה פעמים על מחויבותה למלחמה בהתחממות הגלובלית. לכן, אין זה פלא כי ממשלת ישראל אף עדכנה באחרונה את יעדיה בתחום זה: משרד האנרגיה הצהיר על מעבר לייצור של כמעט שליש מהחשמל בארץ באמצעות אנרגיה מתחדשת, בעיקר השמש עד 2030. כיום אנחנו עומדים על כ-6% בלבד מייצור החשמל במדינה על ידי אנרגיות מתחדשות (סולארי ורוח. הצהרה זו נובעת מגישת המשרד לפיה אין היגיון בהמשך השקעת משאבים בכיוונים שאינם יעילים והמזהמים את הסביבה.

עוד טרם הצהרה זו, כדי לעודד עסקים בכל רחבי הארץ להקים גגות מסחריים ומערכות סולאריות מסחריות, חברת החשמל קבעה כי חברות הזוכות במכרזי גגות תוכלנה לייצר ולצרוך חשמל עם תעריף מובטח ל-25 שנה. פירוש הדבר הוא שבעלי גגות מסחריים יוכלו להפיק אנרגיה סולארית לשימוש עצמי ולמכור את יתרת החשמל שהם מפיקים, מה שמניב הכנסה משמעותית, בייחוד עם תעריף מובטח ליותר משני עשורים.

מערכות סולאריות  מסחריות מאפשרות לבעלי עסקים ברחבי הארץ לייצר לעצמם הכנסה קבועה ומתמשכת. התקנת מערכת סולארית מסחרית על גג העסק מבטיחה הכנסה פסיבית – לאורך זמן. אם עד לפני מספר שנים ההשקעה שבהתקנת מערכת סולארית מסחרית היתה גבוהה מבחינה כספית ומסורבלת תפעולית, בשנים האחרונות התהליך כולו פשוט הרבה יותר. וכך, המעבר לייצור חשמל על ידי פאנל סולארי מבטיח לבעל העסק לא רק הכנסה קבועה, כאמור, אלא גם הידיעה כי הוא לוקח חלק במהפכה הירוקה הכה חשובה לעתיד כולנו.
התקנה של מערכת סולארית מסחרית כיום מתאפשרת הודות לטכנולוגיה של תאים פוטו-וולטאיים אשר קולטים את אנרגיית השמש והופכים אותה לאנרגיה חשמלית זמינה. חברת גרינטופס, אשר זכתה במכרז מספר 1 של חברת החשמל להקמת פאנלים סולאריים מתמחה בהקמת גגות סולאריים מסחריים בהספק של עד KWP100. הגגות הללו מאפשרים לנצל שטחים של גגות שאינם נמצאים בשימוש בדרך כלל כאמצעי להפקת אנרגיה זמינה ואמצעי להכנסה פאסיבית משמעותית – עד מאות אלפי שקלים בשנה.

המפתח לאנרגיה זמינה בניצול מיטבי

 

לקוחותיה של חברת GeenTops נהנים לא רק מגגות סולאריים מסחריים בטכנולוגיה מתקדמת וברמה הגבוהה ביותר, אלא גם מהגישה המקצועית של החברה לחוזים; חברת GeenTops עובדת בשיטת Turnkey Project: על פי חוזים מהסוג הזה, GeenTops  אחראית לתכנון, הקמה, ותחזוקה של המערכות שהיא מתכננת, ולאחר הקמה של מערכות סולאריות מסחריות, הבעלות עוברת באופן מלא לחברות שהגג שייך להן.

 

גגות סולאריים מסחריים משמשים גם לחיזוק התדמית הירוקה של ארגונים שונים, ואין ספק שארגונים עם מודעות גבוהה לשמירה על איכות הסביבה ממוצבים גבוה יותר לעומת ארגונים שטרם הצטרפו למגמה החשובה הזו.

 

הודות ליתרונות של מערכות סולאריות מסחריות, חברות וארגונים רבים בוחרים לשתף פעולה עם GeenTops כדי לשמור על הסביבה וליהנות מהכנסה פאסיבית מהמערכות המתקדמות בעו

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 072-3952029 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן