מערכת סולארית המדריך המלא

 

מערכת סולארית המדריך המלא

מערכת הפועלת מאנרגיית השמש, עובדת באמצעות לוחות פוטו וולטאים  PV אשר בנויים מתאי סולאריים רבים.  תאים סולאריים אלה, מיוצרים מסיליקון והם בנויים בשכבה חיובית ובשכבה שלילית, כאשר יחד הם יוצרים שדה אלקטרוני, בדיוק כמו סוללה.לוחות סולאריים, מייצרים חשמל בזרם ישיר האלקטרונים זורמים בכוון אחד סביב מעגל חשמלי. דוגמא זו היא בדיוק כמו שסוללה מעניקה חשמל לנורת תאורה. האפיון והכדאיות של בניית מערכות סולאריות, עברו שינוי מהותי. יש לבחון באילו תנאים יש להתקין מערכת ייצור חשמל סולארי, תחת הסדרת מונה כדאית וכן, מהם הגורמים העיקריים שיש להתייחס אליהם בכדי שהמערכת הסולארית תהיה יעילה ותמקסם את הרווחים.מערכת סולארית המדריך המלא

מערך סולארי, משמש על מנת ליצור חשמל DC ואינוונטר סולארי לוקח חשמל מסוג זה. מדובר על המוח של מערכת סולארית לצד המרת חשמל. במידה ואתם לא נמצאים בבית או שאתם מעוניינים כי גם בשעות הלילה כאשר אין שמש יהיה לכם חשמל, ניתן יהיה ליהנות מאנרגיה סולארית באמצעות מערכת הנקראת NET METERING שזוהי למעשה מערכת PV המקושרת לרשת בשעות שיא של אור טבעי של שמש במשך היום. עודף האנרגיה, מוזן לרשת בשימוש למקומות אחרים. בעל המערכת הסולארית, יקבל זיכוי על עודף האנרגיה ויכול להשתמש בזיכוי על מנת למשוך חשמל מהרשת של החשמל  בשעות הלילה  או בימים חורפיים, כאשר השמש לא זורחת.

מערכות סולאריות משתלמות  מאוד לתעשייה 

ישנן מערכות סולאריות נוספות, כגון מערכת סולארית מסחרית שהיא משתלמת יותר מתמיד, כאשר מדובר על חיסכון עצום בחשמל וכלי שמהווה רווח נוס לבעלי מפעלים. מערכת מסחרית לייצור חשמל ירוק, מתאימה לגג אשר גודלו מ-150 מ"ר-500 מ"ר כגון מחסנים גדולים, מפעלים, בתי ספר, מבני חקלאות וכדומה. בעצם כל מקום מסחרי ייהנה מהרווח שנובע ממכירת חשמל ירוק. יש להבין, כי הכנסה זו, עשויה להגיע לסכום של 90,000 ₪ בשנה וזאת לאחר קיזוז הוצאות של תחזוקה בשנה.

ההשקעה הראשונה  היא בהקמת מערכת סולארית הגוללת פאנלים סולאריים ועוד ציוד למטרה זו ועלות ההתקנה כמובן. עלות זו, תוחזר למשקיעים במערכת יעילה זו תוך כמה שנים.

חברת החשמל קונה מכם עודפי חשמל של המערכת הסולארית

 יש לציין, כי חברת החשמל, רוכשת את עודפי החשמל מכם. הסדר זה מול ראשות החשמל מטיבה עם הצרכנים ומזכה אותם בכסף, על פי תעריף הצריכה. למעשה כל מי שמתקין מערכת לייצור חשמל מאנרגיה טבעית כמו השמש, מקים מתקן אגירת אנרגיה שיגרום לו לרווחים לא מבוטלים בכל שנה. אם גם אתם שוקלים להקים מערכת סולארית, יש להתחיל בצעדים כמו בדיקה אם המתקן הסולארי מתאים, יש לבדוק מה השטח, אם זה שטח קרקע או שטח בגג  שמתאים עבור גגות סולאריים.

אם מדובר על גג רעפים חשו מאוד לבדוק לאיזה כיוון פונה הגג והכוונה היא אל גג רעפים משום שכיוון הדרום הינו הכוון האידיאלי ביותר . רצוי, כי השיפוע יהיה בכוון של 26 מעלות. יש לציין, כי אחוזי נצילות המערכת הסולארית משתנים בהתאם לכיוון שאליו הגג פונה. בכוון הדרום, קיימת נצילות מלאה של 100%. יש לדעת, כי קיימות שתי מערכות סולאריות אחת היא על גגות שטוחים והשנייה היא על גג רעפים. מערכות סולאריות המיועדות לגגות שטוחים, עולות יקר יותר ואף תופסות שטח רב יותר. כאשר אתם מעוניינים להקים מערכת לצריכת חשמל ירוק מאנרגיית השמש, יש צורך בפי 1.8  יותר שטח מאשר בגג משופע. בכדי להקים מערכת סולארית לשימוש ביתי של 4.4 קילוואט על גג העשוי מרעפים, יש צורך ב-40 מ"ר פנויים לבנייה.

מה עשוי לייקר את הקמתה של מערכת סולארית?

יש לדעת, כי מה שעשוי לייקר את  הקמתה של מערכת לייצור חשמל ירוק על גג סולארי, זה הקונסטרוקציה.אם מדובר על גג רעפים, יש להרכיב את הפאנלים הסולאריים ישירות על הרעפים של הגג באמצעות מכשור מיוחד כמו מתאמים המתאימים למטרה זו.  מלבד זאת, יש צורך באישורים כמו אישור של הבעלות על הגג, אישור של מהנדס חשמל ואם מדובר בגג שטוח או קרקע שהוקצעה למטרה זו, יש צורך אף באישור של מהנדס קונסטרוקציה, אישור של הוועדה לתכנון ובנייה באזור הגורים ועוד אישורים. את כל התהליך, יש לעבור יחד עם חברה המתמחה בבניית והתקנת מערכות סולאריות. יש לדעת בנוסף, כי כל התהליך של הוצאת האישורים המתאימים, עשוי לקחת כחודשיים אם מדובר על מערכת לשימוש ביתי ואם מדובר על מערכת מסחרית לייצור חשמל מן הטבע, האישורים יכולים לקחת יותר זמן.

מה שמקל על כל התהליך הוא העובדה, שישנן כמה הקלות, היות והרשויות מעודדות הקמה של מתקנים סולאריים ולכן קל יותר יהיה להוציא את האישורים המתאימים למטרה זו של ייצור חשמל סולארי. אנו שמים לב בשנים האחרונות לתופעה כמו פאנלים סולאריים על גגות של בנייני מגורים ועל גגות של בתים פרטיים. שיטה זו כאמור, אינה מזהמת את הסביבה והחומר שממנו מופקת אנרגיית החשמל הוא זמין כל העת. למעשה, התעריף שבו מוכרים חשמל לחברת החשמל, יהיה גבוה יותר מהתעריף שבו משלמים על החשמל ולכן הרווח הינו כפול – הן סיוע לאיכות הסביבה וכן רווח כספי. יש לפנות לחברות מוכרות בתחום ייצור והתקנת מתקנים סולאריים כמו חברת GREENTOPS , אשר מעניקה למעלה מ-11 שנה פתרונות אנרגיה סולארית. תוכלו לקבל תוכנית מהחברה ולהציג אותה לעירייה ולחברת החשמל. החברה הינה קבלן רשום ותסייע לכם לחסוך הן בהוצאות החשמל והן לייצר רווח מעודף החשמל.

 

מערכת סולארית המדריך המלא לרכישה דברו איתנו

 

 

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן