מכרזי גגות

מכרזי גגות

מכרזי גגות להקמת תאים פוטו-וולטאים בינוניים וגדולים מהווים נושא חשוב במיוחד שחברת החשמל העלתה בשנים האחרונות. כחלק מהמאמצים להצטרך למגמה הירוקה העולמית, מדינת ישראל וחברת החשמל מציעים תמריצים לחברות אשר יקימו גגות סולאריים בשטח שלהם. גודלו של מתקן פוטו-וולטאי בינוני מוגדר מ KWP51 ועד MWP10 – אנרגיה שניתן לייצר בגגות הגדולים דיים להנחת פנלים סולאריים להרכבת מתקן בינוני.

מכרזי גגות – תהליך הקמת גגות סולאריים בינוניים

גגות סולאריים מסחריים יכולים לשנות לטובה את הרגלי ייצור החשמל וצריכת החשמל בישראל. כדי להקים גגות שייצרו חשמל למכירה, יש לזכות תחילה במכרזי הגגות של חברת החשמל. החברות/מתקנים שיזכו במכרזים הללו יוכלו לצרוך ולמכור חשמל המיוצר על הגגות הסולאריים שלהם עם תעריף מובטח ל-25 שנה.

מלבד זכייה במכרז, חברות ומתקנים המועמדים להקמת מתקן פוטו-וולטאי בינוני צריכים לעמוד בתקנים הנקבעו בחוק. אם הם אכן יעמדו בתנאים הנדרשים, זוכי מכרזי גגות יצטרכו לקבל אישורים כדי להקים מערכות סולאריות מסחריות.

הצפי הוא שבתוך 3 שנים יוקמו מתקנים פוטו-וולטאיים אשר יספקו כ-1,700 מגה-ואט חשמל לצרכן הישראלי. כדי להגיע ליעד הזה, יפורסמו מכרזי גגות במהלך השנים הקרובות בערים וברשויות מקומיות שניתן יהיה להשתתף בהם. על מנת שתהליך הקמת גגות סולאריים יתבצע בצורה החלקה ביותר, חשוב להשתמש בשירותיה של חברה המתמחה בהקמת גגות סולאריים, כמו חברת גרינטופס.

מאז שנת 2008, חברת גרינטופס הקימה למעלה מאלף מערכות סולאריות מסחריות העומדות בתקנים המחמירים ביותר. כיום, גרינטופס מייצרת מערכות סולאריות עם יכולת התפוקה הגדולה ביותר בישראל בעזרת צוות מומחים של חשמלאים, מהנדסים ומתכננים.

אם אתם שוקלים לקחת חלק במכרזי גגות, חשוב שתיכנסו לתהליך עם חברה מקצועית לצדכם. גרינטופס תלווה אתכם בכל שלב בתהליך המכרז, ותייעץ לכם כיצד תוכלו ליצור מערכות סולאריות מסחריות עם תקופה גבוהה ותשואה שנתית מירבית. לאחר קבלת המכרז, ניתן יהיה להתחיל בתהליך ההתקנה של גגות סולאריים שיאפשר לכם ליהנות מטכנולוגיה חדשנית לייצור חשמל, ויניב לכם תמורה למשך שני העשורים הבאים לפחות.

חשוב לבחור חברה המורשה כקבלן סולארי מוסמך 191 א לפי חוק הקבלני החשמל במדינת ישראל, וחברת גרינטופס הינה קבלן סולארי רשום על פי חוק שיוכל לספק לכם את השירות המקצועי ביותר בתחום.