עדיין לא הכול אבוד

הדו"ח המאוד מטריד של הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי האקלים של האו"ם קובע כי כדי למנוע נזק חמור עוד יותר מזה שכבר גרמנו יש לצמצם פליטת גזי חממה לאפס. אחת הדרכים היעילות היא מעבר לאנרגיה סולארית 

דני דנן, מנכ"ל GreenTops

בחודשים האחרונים אנו חווים שריפות ענק, הצפות ובעיקר המון הרס וסבל אנושי ברחבי העולם. כאילו היינו צריכים עוד הוכחות לנזק מעשה ידי אדם, והנה התפרסם ממש באחרונה דו"ח מקיף של הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי האקלים של האו"ם (IPCC), לפיו האנושות כבר אינה יכולה למנוע את התחממות כדור הארץ מעבר לרף קריטי של 1.5 מעלות צלזיוס בממוצע.

הדו"ח, שעורר הדים רבים ועליו חתומים מאות מדענים מובילים מרחבי העולם וביניהם גם מישראל, מאשים את האנושות בנזק החמור שכבר גרמה וקובע כי היא נכשלה בבלימת ההתחממות הגלובלית לפי הסף התחתון שהציבה לעצמה בהסכם פריז. על פי הדו"ח, התרחישים המפחידים של משבר האקלים מתממשים מוקדם מהתחזיות הקודמות, והחיים על פני כדור הארץ צפויים להשתנות באופן דרמטי בעשורים הקרובים – יותר שריפות, יותר הצפות, יותר אנשים שמאבדים את בתיהם ואת מקור פרנסתם.

את התוצאות של הכישלון הזה כולנו כאמור כבר מרגישים. אם לא ננקוט בצעדים מיידים המצב רק ילך ויחמיר, וההשלכות של הנזקים מעשה ידי אדם צפויות לפגוע בכולנו.

אבל הדו"ח הקודר קובע גם כי לא הכול אבוד. כותבי הדו"ח מציינים כי עדיין ניתן להימנע מההשפעות החמורות ביותר של משבר האקלים, אבל לשם כך נדרשת פעולה מהירה. אחד מהצעדים אותם מזכירים המדענים הוא הפחתת פליטות גזי החממה בחצי מהערך הנוכחי עד סוף העשור הקרוב, והבאתם לאפס פליטה בעשור שאחריו.

נראה כי ממשלת ישראל מודעת ליעד החשוב הזה. באחרונה אישרה הממשלה תכנית שמשמעה מעבר לכלכלה דלת פליטות גזי חממה, תוך שהיא מציבה יעדים חדשים בתחום זה: הפחתה של 85% מפליטות גזי החממה עד 2050, והפחתה של 27% מפליטות גזי החממה עד 2030.

שימוש באנרגיה סולארית הוא אחד האמצעים היעילים ביותר לצמצום פליטת גזי חממה. מדינות רבות בכל העולם מבינות זאת, ומיישמות הגברת השימוש באנרגיה סולארית באמצעים שונים. שרת האנרגיה תמר זנדברג, הפועלת בימים אלו לקביעת יעדים בתחום האנרגיה המתחדשת ל-2050, צריכה לפעול בכל הכוח על מנת להבטיח שתעשיית האנרגיה הסולארית בישראל תוכל לפעול ללא הפרעה, ולעזור לכולנו להגיע לעתיד בטוח יותר.

לשם כך, יש צורך בחקיקה שתגבה את הכוונה לעבור לייצור אנרגיות מתחדשות באופן מלא, הגדרת לוחות זמנים ותכניות עבודה ברורות ומוסדרות. יש להסיר את החסמים הרבים, ולעודד עסקים ורשויות לעבור לשימוש בפאנלים סולאריים כחלק מתכנית לאומית סדורה ומגובשת.

אין לנו זמן לבזבז. הדו"ח של הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי האקלים של האו"ם מוכיח זאת היטב. עכשיו רק ניתן לקוות שנוכל, במעט, לשפר את העתיד של כולנו, ולהירתם יחד עם מדינות רבות נוספות לטובת המטרה הגלובלית הכה חשובה הזו היא מעבר לאנרגיה סולארית 

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן