העלייה במחירי ההובלה הימית תתגלגל בסופו של דבר, בתחומים רבים, גם לצרכן הקצה. בתחום האנרגיה הסולארית מדובר בהשקעה משתלמת לטווח הארוך

השקעה באנרגיה סולארית, בחודשים האחרונים נדמה כי חזרנו לשגרה יחסית. לצד הגבלות התנועה, עסקים רבים למדו לתפקד בהתאם למגבלות הנדרשות, ולהמשיך לעבוד. בנוסף, ההתקדמות במבצע החיסונים בארץ שכבר נותן את אותותיו, מייצרת אווירה אופטימית של סוף המשבר.

אבל החגיגות עוד מוקדמות. המשבר רחוק מלהסתיים – בהרבה מובנים. בתחום שלנו אנחנו מרגישים את השלכותיו במספר תחומים, כשאחד המשמעותיים שבהם הוא העלייה במחירי ההובלה הימית.

בחודשים האחרונים עלו מחירי ההובלה הימית מהמזרח בשיעור חד- עלייה של פי 5 בהשוואה לתקופה שלפני המשבר. לעלייה זו יש השלכות על תעשיות רבות וגם עלינו. התעשייה שלנו, תעשיית האנרגיה הסולארית, רוכשת את מרבית חומרי הגלם מהשוק הסיני, מכיוון שמרבית הייצור של הפאנלים הסולאריים (פאנלים וממירים) מקורו בסין. ולכן לעלייה של מחירי ההובלה יש השפעה קריטית על התעשייה כולה.

העלייה נובעת, באופן טבעי, מהעצירה הכמעט מוחלטת של הטיסות, ביניהן גם טיסות התובלה, עם תחילת המשבר. עצירה זו שוחררה בהמשך עם התפתחות המגפה, אבל טיסות התובלה עדיין לא חזרו להיקף המלא. לכן, באופן הגיוני, עלו מחירי ההובלה הימית. בנוסף, העלייה המתמשכת בסחר מול המזרח אל מול קצב בניית אוניות התובלה החדשות שאינו מספק את הדרישה – יוצרים פער בין היצע אמצעי התובלה לביקוש, פער שעל פי ההערכות יעברו עוד חודשים לא מעטים עד שייסגר.

לעלייה זו של מחיר ההובלה הימית תהיה ודאי השלכה על צרכן הקצה כל התחומים , וכך יהיה גם בתחום שלנו. 

אבל חשוב לזכור – גם אם המחיר יעלה בחודשים הקרובים – התקנת גגות סולאריים זו השקעה מצוינת לטווח הארוך.

ארגונים בעולם כולו ובארץ מתקינים מערכות סולאריות על גגותיהם, מכיוון שהבינו את התרומה האדירה לסביבה, ואת הפוטנציאל הכלכלי בהתקנת מערכות אלה. מערכות אלו מייצרות עבור העסק/העירייה/הרשות המקומית הכנסה פסיבית למשך שנים רבות. ארגונים ועיריות המתקינים פאנלים סולאריים על גגותיהם יכולים לייצר חשמל בעצמם (לצריכה עצמית או למכירה לחברת החשמל) ובעלות משתלמת, זאת מכיוון שעלות ייצור החשמל באמצעות פאנלים סולאריים נמוכה יותר מהחלופות כמו גם עלות התחזוקה.

התקנת פאנלים סולאריים על גג העסק/עירייה משתלמת לטווח הארוך גם לאור העלייה העקבית במחירי החשמל לאורך שנים. התחזית היא כי הביקוש לחשמל בשנים הקרובות ישמור על מגמת עלייה קבועה של 1.5%-2% מדי שנה.

בנוסף, מערכות סולאריות איכותיות צפויות להחזיק מעמד 30 שנה לכל הפחות, גם בתנאי מזג אוויר קשים, מה שמבטיח לחברות שיקימו מערכת סולארית מסחרית שנים רבות של הפקת רווח מייצור סולארי והכנסה בטוחה לאורך זמן.

 

השקעה באנרגיה סולארית

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן