הקלה מבורכת בענף האנרגיה הסולארית

הקלה בענף האנרגיה הסולארית רשות החשמל הודיעה על הארכה נוספת של תוקף האסדרות הקיימות בענף האנרגיה הסולארית, לאור העיכובים שממשיכה לייצר מגפת הקורונה

דני דנן, מנכ"ל GreenTops

רשות החשמל, בצעד מבורך ונכון, החליטה באחרונה לתת הארכה נוספת של המועדים בהליכים התחרותיים ובאסדרות לייצור חשמל באנרגיה מתחדשת, הקלה בענף האנרגיה הסולארית

ההארכה, של חודשיים נוספים במועד היעד מזרימה חמצן הכרחי לענף, ונעשתה לאחר פניות רבות של גופים מובילים לרשות, ביניהם גם GreenTops.

עם התפשטות מגפת הקורונה, לפני כשנה, המשק כולו נכנס לקיפאון ולעצירה כמעט מוחלטת בפעילות. סגרים, המלווים בכניסה של עובדים לבידוד, קצב עבודה איטי מהרגיל בשל הצורך לעמוד בתקני בטיחות חשובים ומחמירים, עיכוב בהגעת סחורות ממדינות אחרות ועוד- כל אלו גרמו לעיכובים קריטיים. במקביל, לאור הקשיים הכלכליים שחוו ועדיין חווים עסקים רבים, תכניות שהיו לחלקם להתקנת מערכות סולאריות על גגותיהם – הוקפאו. 

אם בתחילת המגפה הנחנו כי סגר אחד יספיק לעצור את התפשטות המחלה, נוכחו לדעת ככול שהחודשים עברו כי ניאלץ לחיות לצד הקורונה עוד זמן רב, תוך הגבלת התנועה והגבלת הפעילות העסקית.

כתוצאה פנינו אנחנו, ויזמים נוספים בתחום האנרגיה הסולארית, לרשות החשמל וביקשנו הארכת תוקף האסדרות הקיימות. דרשנו כי רשות החשמל תודיע על דחיית ביצוע מועדי המערכות הסולאריות באופן שיספק אוויר חיוני לנשימה עבור הענף. הרשות נענתה והאריכה תוקף האסדרות לייצור אנרגיה סולארית בחצי שנה (שלושה חודשים עבור הסגר הראשון ושלושה עבור השני). 

לאור הימשכות המשבר, והמשך הגבלת הפעילות במשק כולו, פנינו וביקשנו הארכה נוספת מרשות החשמל. כאמור – לאחרונה – ניתנה הארכה זו. רשות החשמל הודיעה על הארכת המועדים המחייבים בחודשיים נוספים (שמונה חודשים בסה"כ) ועל הארכת המועדים המחייבים המרביים בשבעה חודשים נוספים (שלושה עשר חודשים בסה"כ) וזאת בהתחשב במכלול העיכובים הנובעים בשל המגפה.

צעד מבורך זה מספק הקלה חשובה לענף כולו, המעסיק עובדים רבים. אך חשוב לצדו לייצר וודאות  לטווח ארוך. היזמים בענף סובלים כבר שנים מהיעדר חזון לענף והיעדרן של תכניות עבודה לטווח ארוך, בניגוד לקיים במדינות רבות אחרות. משבר הקורונה מחדד מצב זה ומחייב את רשות החשמל לייצר תכנית עבודה ברורה לשנים הקרובות, הכוללת מידע מפורט עבור היזמים לגבי הנחיות, מכסות ותעריפים. רק כך, ביחד, נוכל להמשיך להצעיד את ישראל לעבר עתיד ירוק יותר.

הקלה בענף האנרגיה הסולארית

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן