הכול מתחיל ונגמר בתשתיות חשמל

כל עוד מדינת ישראל לא תחייב את הגופים אחראים על תחזוקת רשתות החשמל לשפר אותן – ובאופן מידי – היא לא תעמוד ביעדים עליהם הכריזה

דני דנן, מנכ"ל GreenTops

הכול מתחיל ונגמר בתשתיות ישראל מכריזה כבר שנים לא מעטות שהיא רוצה לעבור לייצור של יותר חשמל על ידי אנרגיות מתחדשות, בדגש על אנרגיות סולאריות, אבל בפועל קיימים קשיים רבים המונעים ממנה לממש שאיפות אלו, הכול מתחיל ונגמר בתשתיות חשמל 

לכאורה, בישראל יש את כל הנדרש לייצור אנרגיה סולארית – ובכמויות. אנחנו מדינה הנהנית משמש כמעט בכל ימות השנה. בנוסף, יש בישראל יזמים מוכשרים המנסים לקדם את התחום, והתעניינות הולכת וגדלה בקרב עסקים ורשויות מקומיות המעוניינים לרתום את גגותיהם לטובת יצירת אנרגיה סולארית.

בנוסף, המדינה מכריזה חדשות לבקרים על כוונותיה להגביר את יצירת החשמל על ידי שימוש באנרגיות מתחדשות. כך, הכריזה לפני מספר חודשים מדינת ישראל על העלאת יעדי השימוש באנרגיות מתחדשות מ-17% ל-30% עד שנת 2030. בנוסף, בכנס אלי הורביץ שנערך לאחרונה הודיעה שרת האנרגיה, קארין אלהרר, על כוונתה לקדם החלטה ממשלתית שתחייב הצבה של מערכות סולאריות על הגגות של כל מבני הציבור במדינה, ולקדם חקיקה לפיה יותקנו מערכות סולאריות על הגגות של כל בנייה חדשה.

במציאות כזו, בה יותר ויותר עסקים ורשויות, כמו גם צרכנים פרטיים, מגלים את הפוטנציאל הכספי הגלום בהתקנת גגות סולאריים, לצד החשיבות הסביבתית הרבה שיש למהלך כזה – נדמה כי תחום זה יפרח בישראל. ובפועל? המצב שונה.

המצב כיום הוא כי פרויקטים רבים מעוכבים. מערכות סולאריות מותקנות אבל חיבורן לרשת מעוכב במשך תקופה ארוכה בשל טענת חברת החשמל כי הרשת עמוסה. בנוסף, תשובות שליליות לגבי חיבור פרויקטים מתקבלות מצד הגורמים האחראים בגלל חוסר היכולת לייצר פתרונות אגירה מתאימים ועוד. העיכובים האלו נובעים מבעיות בתשתית, ומהעובדה הפשוטה כי חברת החשמל לא טיפלה ברשת למעלה מעשור.

מעבר לעלות הכספית המוטלת על היזמים בתחום, מדובר בעיכובים הפוגעים בעמידה ביעדים שמדינת ישראל קבעה לעצמה, ופגיעה באיכות החיים של כולנו – כפי שמוכיחים לנו היטב אסונות הטבע האחרונים באירופה וצפון אמריקה.

על מנת לבצע את השינוי, יש צורך בשדרוג משמעותי של רשתות החשמל במדינת ישראל, כך שאלו יוכלו לספק אנרגיה רבה ובאופן אמין.

ללא השקעה וטיפול ברשת לא נוכל לעמוד באך אחד מהיעדים שמדינת ישראל הציבה לעצמה. הפוליטיקאים שמתהדרים בנוצות טווס ירוקות ייאלצו לראות את החזון שלהם – כמו קודמיהם –  נשאר על הנייר. 

 זה הזמן להגביר את הפיקוח על חברת החשמל, להכריז על תכנית פיתוח לרשת החשמל ולעקוב אחר יישומה. אין לנו זמן לבזבז. צריך לפעול לשדרוג הרשת בהקדם האפשרי לאפשר לכמה שיותר יזמים בתחום לפעול ולחבר עוד ועוד צרכנים.

צור איתנו קשר לבדוק את תשתית החשמל שלך

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן