הזדמנות אחרונה בהחלט

בעלי עסקים, יש לכם הזדמנות עד סוף 2020 לרתום את הגגות שלכם ליצירת הכנסה ובתנאים אטרקטיביים ביותר

 

מאת: דני דנן, מנכ"ל GreenTops

 

שנת 2020 מתקרבת לסיומה בצעדי ענק. רובנו היינו מעדיפים לשכוח את השנה הזו, ולתת לה להיעלם בדממה דקה, יחד עם מגפת הקורונה והמשבר הכלכלי הנלווה אליה. אבל רגע לפני ש-2020 מסתיימת עדיין יש הזדמנות למהירי החלטה לנצל לטובתם הזדמנות לייצור אנרגיה סולארית בתעריף אטרקטיבי ביותר.

 

בסוף חודש דצמבר 2020 תסתיים אסדרה לייצור אנרגיה סולארית על גגות מסחריים בגודל של עד 3,000 מטר, בתעריף של 45 אגורות לקוט"ש. מדובר בתעריף מאוד אטרקטיבי שסביר להניח שלא יחזור על עצמו באסדרות הבאות. אסדרה זו פורסמה על ידי רשות החשמל ב-2018, בהתאם ליעדים של מדינת ישראל לעודד ייצור אנרגיה באמצעים חלופיים. בסוף 2019 רשות החשמל הסכימה להשאיר את התעריף האטרקטיבי עד תחילת 1.6.2020,  ובמהלך 2020 הודיעה על הארכה נוספת עד לסוף השנה. לכן, השבועות הנותרים עד סוף השנה מהווים הזדמנות פז למהירי החלטה.

 

לניצול הזדמנות זו בעת הזו יש כמה יתרונות משמעותיים. הראשון – מדובר, כאמור, באסדרה בתנאים אטרקטיביים ביותר. ככל הנראה האסדרה הבאה שתוצע תהיה בתעריף של 41 אגורות לקוט"ש ולגגות מסחריים בגודל של עד 1,000 מטר בלבד. האסדרה הנוכחית מאפשרת לעסקים להם גגות גדולים, כמו גם עיריות ורשויות מקומיות, לנצל את השטח הגג שלהם ליצירת הכנסה נוספת. אין צורך לדבר על המשבר הכלכלי שנוצר בעקבות מגפת הקורונה והקשיים האדירים עמם מתמודדים עסקים רבים בשל משבר זה. בעת הזו, כל הזדמנות לצמצום עלויות, או יצירת הכנסה נוספת – היא מבורכת.

 

סיבה נוספת לקפוץ על ההזדמנות הזו היא העובדה שמדובר בהתחייבות ארוכת טווח. מי שיצטרפו לאסדרה בתנאים הנוכחיים מקבלים התחייבות מהמדינה כי תעריף אטרקטיבי זה יישאר קבוע ל-25 השנים הבאות, גם אם יתפרסמו אסדרות נוספות במחיר נמוך יותר.

 

הסיבה השלישית להצטרף לאסדרה הנוכחית היא היכולת לקחת חלק במהפכה הירוקה והכה חיונית למען העתיד של כולנו. תחום האנרגיה המתחדשת תופס תאוצה אדירה בשנים האחרונות, וכעת בעקבות בחירתו של נשיא חדש בארה"ב – ג'ו ביידן – שכבר הביע מחויבותו לתחום – צפויה לתחום רוח גבית נוספת. 

גם מדינת ישראל, באמצעות משרד האנרגיה, עדכנה את יעדיה לתחום זה לשנת 2030 – מעבר לייצור של כמעט שליש מהחשמל בארץ באמצעות אנרגיה מתחדשת, בעיקר השמש. בנוסף, המשרד להגנת הסביבה יצא אף הוא בקריאה להפסיק את ייצור החשמל בגז, עם המלצה לעבור לייצור חשמל בתחנות כוח סולאריות גדולות שכוללות יכולת אגירה באמצעות סוללות.

 

בואו לקחת חלק במהפכה, נצלו את עובדת היותה של ישראל מדינה שמשית ואת האטרקטיביות של האסדרה הנוכחית, לטובתכם, ולטובת כולנו.

 

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן