הזדמנויות חדשות – הדברים שמביאה איתה 2021

תחילתה של השנה מביאה איתה ציפיות ותחושות של אופטימיות וגם אסדרה חדשה בענף האנרגיה הירוקה

מאת: דני דנן, מנכ"ל GreenTops

אם משנת 2020 נפרדנו לא בצער רב, הרי שאת פניה של 2021 כולנו מקבלים עם תקוות רבות; לשנה חדשה שתביא איתה התחדשות ותקווה, לחזרה מבורכת לשגרה. השנה, כך מקווים, תהא שנת תקווה לבריאות מתבססת, כלכלה משתקמת ועולם שנושא עיניו למנהיגים, שיחזירו את איכות הסביבה ותחום האנרגיה הירוקה למקומם המרכזי והראוי.

שנת 2021 נפתחה באסדרה חדשה ליצור אנרגיה סולארית של רשות החשמל. הרשות פרסמה תעריפים חדשים עבור משק האנרגיה הסולארית ואסדרה, שתאיץ בהתאם את כמות וגודל ההתקנות של תחליפי אנרגיה ירוקים. תוקף התעריפים שהוסדרו יהיה עד סוף שנת 2021 (1.1-31.12.2021).

האסדרה החדשה מאפשרת לעסקים, לרשויות מקומיות או עיריות, להם גג אחד גדול או כמה גגות על שטחים גדולים, הכנסה נוספת, לטווח של 25 שנה, על ידי הקמת פאנלים פוטו וולטאים לניצול אנרגיית השמש, בהכנסה קבועה.

בשנה כזו, בה כל עסק, גוף וארגון מחפשים את הדרך לשיקום והבטחת יציבותם הכלכלית העתידית, הצבת מתקנים כאלה עשויה להיות פתרון נוח, יעיל ומשתלם על נדל"ן שגם כך אינו מנוצל דיו. זו עשויה להיות דרך ליצירת הכנסה נוספת והזדמנות לצמצום עלויות, בשנה הלא פשוטה שצפויה לכלל המשק, בדרכו לשיקום.

לפי פרסום רשות החשמל, ניתן לשלב מתקנים פוטו וולטאיים בהספק כולל של עד 630 קילו וואט. התעריף המשוקלל יהיה 48 אגורות ל-15 קילוואט הראשונים ו-41 אגורות ל-85 קילוואט הבאים. לזה יתווסף תעריף של ההליך התחרותי האחרון למתקני גגות (בהפחתה של 2% וללא הצמדה על יתרת ההספק עד 630 קילוואט).

מי שיוסיף מתקן על מתקנים שקיימים אצלו מהעבר, התחשיב עבור כל מתקן יעשה על פי ההסכם עליו חתם ואת התעריף המשוקלל החדש, יקבל רק עבור תוספת ההספק. כל תעריף, עבור כל מתקן, יהיה למשך 25 שנה.

ההזדמנות והיכולת לקחת חלק במהפכה הירוקה היא זכות משתלמת וחיונית, עבור העתיד – הקרוב והרחוק – של כולנו. תחום האנרגיה המתחדשת תופס תאוצה גדולה בשנים האחרונות בכל העולם והמחויבות שמסמן הנשיא האמריקאי ביידן לתחום, מצביעה על כך שבשנים הקרובות תגבר המעורבות של כולנו בתחום זה.

 

גם מדינת ישראל, באמצעות משרד האנרגיה, שעדכנה את יעדיה בתחום וסימנה את שנת 2030, כשנת יעד למעבר ייצור חשמל של כמעט שליש מהתצרוכת בארץ באמצעות אנרגיה מתחדשת, בעיקר על ידי השמש, מסמנת את חוזקה של המגמה. 

זה הזמן לנצל משאבים קיימים כמו גגות ריקים ולשלבם בטכנולוגיה קיימת, שמנצלת את אור השמש הישראלי כמעט כל השנה, לטובת יצירת אנרגיה נקיה ועל הדרך, להגדיל הכנסות נוספות.

פאנל סולארי , פאנלים סולאריים

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן