אגירת חשמל

אגירת חשמל

אגירת החשמל היא תהליך מרכזי בתחום האנרגיה המתמקד באפשרות לאחסן אנרגיה חשמלית לשימוש עתידי.

הצורך באגירת חשמל עולה בהקשר של שיפור היציבות והגמישות ברשת החשמל, תוך כדי חידוש והפצת מקורות אנרגיה חדשניים ומתחדשים.

השימוש באגירת חשמל נכון להיום משתייך למגוון רחב של טכנולוגיות, כולל סוללות, משטחי איחסון חום, מערכות המפיצות אנרגיה באמצעות תחנות טעינה, וגם מערכות הפקת הידרוגן.

היתרון העיקרי של אגירת החשמל הוא ביכולתה לספק יציבות בהספק החשמל, להגביר את יכולת ההתמודדות עם פיקים בצריכת אנרגיה, ולאפשר שימוש רב יותר במקורות אנרגיה מתחדשים, כמו סולארי ורוח.

תהליך זה מהווה את הבסיס ליצירת מערכות חשמל יציבות ויעילות, שמשפיעות באופן חיובי על תחום האנרגיה ועל הסביבה כולה.

אגירת חשמל סולארי היא תהליך שבו אנרגיה חשמלית שנוצרת מאנרגיה הנקלטת מהשמש מאוחסנת ונשמרת לשימוש עתידי.

 זהו תהליך חשוב בעיקר כי אנרגיה המקורית מהשמש לא תמיד זמינה כשצריך את החשמל. כמו כן, ישנם פרקי זמן בהם האנרגיה הסולארית מיותרת, ואגירתה יכולה להבטיח זמינות רציפה של החשמל.

לאגור אנרגיה סולארית נמצאות מספר טכנולוגיות:

  1. סוללות נטענות: זהו הדרך הפופולרית ביותר לאגור אנרגיה סולארית. סוללות נטענות מאושרות לאחסן את האנרגיה החשמלית שנוצרת על ידי פאנלים סולאריים בזמן שהיא מיותרת, ולשחרר אותה כאשר היא נדרשת לשימוש.
  2. משטחי איחסון חום: פאנלים סולאריים יכולים להיות מסוגלים לאחסן חום. חום זה ניתן להשתמש בו להפעלת מכשירים אחרים בזמן שהשמש אינה זמינה באופן ישיר.
  3. תחנות טעינה חשמליות: בתחנות טעינה חשמליות, אפשר לטעון סוללות רכב חשמליות או לאחסן אנרגיה ברכבים חשמליים, ולהשתמש בה בזמן שהיא נדרשת.
  4. מערכות תחמוצת נטולות תחמוצת ניטרוגן: תהליכים כמו אחסון הידרוגן מונוכלוריד משמשים להפוך אנרגיה סולארית למהלך תהליך כימי, אשר ניתן לשחרר אנרגיה מתמזמזת כאשר היא נדרשת.

כל אחת מהטכנולוגיות הללו מצוינות למטרה מסוימת או לסביבה מסוימת. הבחירה בין הטכנולוגיות תלויה במספר פרמטרים, כולל זמינות שמש, נפח האנרגיה הדרושה לאגור, היקף הקרינה הסולארית ועוד.

 

 

אנחנו כאן בשבילכם, כתבו אלינו עכשיו!

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו עכשיו: 077-4460280 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

חברת FOX ESS  הינה יצרנית הממירים היברידית הגדולה בעולם בעלת טכנולוגיה פורצת דרך ויכולת בקרה שליטה וניהול של מערכת האנרגיה לבית ולעסק.

ממיר היברידי יכול לווסת את צריכת החשמל בין מספר יצרנים שונים כגון ייצור סולארי, רוח, גנרטור, רשת החשמל או סוללות ולקבוע לפי פרמטרים של עלות, מחיר, עונת השנה, שעות ,את צריכת החשמל הכדאית.

הממיר יכול לאגור חשמל בסוללות הליתיום הנטענות על ידו ולפרוק אותם בשעת הפסקת החשמל או מחיר חשמל כדאי לפי צרכי הלקוח.

סוללות ליתיום FOXESS הינן מודולריות כל יחדה אוגרת 4.8 KW וניתן לשרשר 6 סוללות בתוספת יחידת ניהול אחת אשר גם אוגרת 4.8 KW כלומר סה"כ הספק 33.6 KW.

כל ממיר יכול להכיל שתי יחידות של 33.6 KW כלומר סה"כ 67.2 KW הספק וניתן לשרשר מספר ממירים יחד על מנת לעמוד בדרישות הלקוח.

היתרונות של ממיר FOXESS הנן מגוונות ומהוות חשיבות רבה בעת בחירת פתרון אנרגטי לבית או לעסק.

גודל הממירים מגיע עד 35 KW ממיר היברידי אחד וניתן לשרשר עד 10 יחידות כלומר 350 KW.

לא צריכים חלוקה נוספת בארון החשמל אלא משתמשים בכל הארון כיחידת EPS.

ניתן להוסיף בכל רגע נתון עוד מצברים על מנת להתאים לצרכי הלקוח.

כל המערכת הינה 65-IP וניתן למקם מחוץ למבנה או בכל מקום הנדרש.